Okolica

Otoczenie gór

Czarny Kocioł Jagniątkowski

Czarny Kocioł Jagniątkowski leży między szczytem Śmielec a dzielnicą Jeleniej Góry - Jagniątkowem. Na jego dnie znajduje się Jaworowa Łąka ze starym okazem klona jawora. Jest to idealny cel na rodzinną wyprawę w góry. Trasę do Czarnego Kotła można określić jako średnio trudną, więc nawet najmłodsze pociechy powinny sobie poradzić. Koralowa Ścieżka, która prowadzi do Czarnego Kotła jest jednym z ładniejszych karkonoskich szlaków.

Wodospad Mumlawy

Mumlava to górski potok w czeskich Karkonoszach. W pobliżu Harrachova (około 1,5 kilometra na wschód od centrum miejscowości) znajduje się Wodospad Mumlawy (czes. Mumlavský vodopád). Kaskada ma wysokość około 10 metrów i jest bardzo szeroka. Woda górskiego potoku spada z granitowych bloków tworząc na dole głębokie kotły eworsyjne zwane Czarcimi Okami (czes. Čertova oka). Wodospad można podziwiać albo z tarasu widokowego albo z małego mostka na Mumlawie.

Schronisko Samotnia

Schronisko Samotnia jest usytuowane tuż przy Małym Stawie w Kotle Małego Stawu, do którego prowadzi szlak spod Kościółka Wang na Śnieżkę.
Schronisko Samotnia leży na jednym z bardziej uczęszczanych szlaków. Co roku są organizowane konkursy, kursy oraz obozy, można poznać tajniki tai-chi, fotografii cyfrowej lub skorzystać z kursów nauki jazdy na nartach czy wspinaczkowych.


Schronisko Samotnia stanowi doskonałą bazę wypadową na Strzechę Akademicką, Śnieżkę oraz w wiele innych ciekawych miejsc w Karkonoszach.

Karkonoska Ścieżka w Koronach Drzew

Karkonoska Ścieżka w Koronach Drzew to niebywała atrakcja w Karkonoszach! Położona jest w lesie Karkonoskiego Parku Narodowego, w miejscowości Janské Lázně. Tu możemy stać sie częścią karkonoskiego lasu - trasa Ścieżki w Koronach Drzew ma długość ponad 1300 metrów.

Największą atrakcją jest, wysoka na 45 metrów, wieża widokowa. Dzięki temu stare (nawet 150-letnie) drzewa są na wyciągnięcie dłoni. W podziemiu drewnianej wieży znajduje się centrum edukacyjne, które przedstawia skomplikowany system korzeniowy drzew.

Schronisko Szrenica

Schronisko Szrenica słynie z rodzinnej atmosfery i pysznego jedzenia. Według wielu górskich traperów jest to najlepiej prowadzone schronisko w Sudetach. Schronisko jest usytuowane przy głównym szlaku turystycznym (czerwonym), niedaleko granicy z Czechami. Podobnie jak bratnie schronisko na Hali Szrenickiej również tutaj znajdziemy wygodny punkt wypadowy dla naszych wycieczek.

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. Z progu spada do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka, który ma ok. 100 m długości, skalne pionowe ściany osiągają od 20-30 m wysokości, a szerokość w niektórych miejscach nie przekracza 4 m. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”.

Label
menu